تمیز کردن شیرآلات بهداشتی

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی

تیم کابین کالا 1397/07/03 4999 1 2

تمیزی شیر آلات یکی از مهم ترین مسائلی است که در بهداشت آشپزخانه یا سرویس بهداشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از دلایل اساسی آن، امکان انتقال میکروب از فردی به فرد دیگر می باشد.


به طور کلی شیرآلات سه مشکل در زمینه نظافت خواهند داشت:

1-جمع شدن آهک : دلیل این امر میزان سختی آب موجود در مناطق مختلف میباشد. این مشکل بیماری زا نیست اما ظاهر بسیار بدی را برای شیر آلات ما به همراه خواهد داشت.

2-انباشته شدن مواد صابونی یا چرک در اطراف دستگیره شیر: این امر بیشتر در جاهایی که مصرف کنندگان در محیط های آلوده مانند کارخانه ها کار میکنند اتفاق میافتد.

3-جمع شدن جرم روی دستگیره و اطراف شیر آلات و سینک: متداول ترین مشکل شیر آلات می باشد.


تمامی موارد بالا میتواند آزاردهنده باشد اما با استفاده یک روش ساده میتوانیم شیر آلات تمییز و براقی را داشته باشیم.

در شکل زیر، شیر دستشویی در اثر مصرف دچار انباشه جرم در زیر شیر شده است که ظاهر بسیار بدی را به محیط سرویس بهداشتی داده است و بدان معناست که شیر پس از هربار استفاده آبکشی شده ولی به دلیل عدم پاکسازی کامل در درزهای شیر دچار انباشه جرم شده است.برای جرم زدایی شیرآلات ( چه آشپزخانه چه سرویس بهداشتی) مراحل زیر را انجام می دهیم.


1.شیر آلات را با محلول همه کاره و یا محلولی از مایع ظرفشویی و آب اسپری می کنیم.

2.با یک مسواک نرم و قدیمی گوشه های شیرآلات را جرم زدایی می کنیم.
3.با استفاده از اسنفج سطوح قابل دسترس شیرآلات را جرم زدایی می کنیم. (از جمله دستگیره شیر)

4.با آب ولرم شیرآلات را آبکشی میکنیم.

5.با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر سطوح شیر آلات را خشک می کنیم.


​​​​​​​


شیر آلات شما همانند روز اول می شود.

Please login to Comments

تمیز کردن قطعات چدنی اجاق گاز

اجاق گاز چرب و کثیف علاوه بر ظاهر نازیبای خود می تواند روی آشپزی شما تاثیر منفی به همراه داشته باشد. اگر شما به دنبال چگونگی تمییز کردن قطعات چدنی اجاق گاز در کمترین زمان ممکن هستید ...


140974 3 0

212 89 021-770

گوگل+ کابین کالا کابین کالا در تویتر کابین کالا در فیس بوک کابین کالا در اینستاگرام کابین کالا در آپارات کابین کالا در تلگرام

 

فروشگاه اینترنتی کابین کالا، انتخاب و خرید هوشمند

کابین کالا مرجع تخصصی، نمایشگاه و فروشگاه بزرگ اینترنتی لوازم و تجهیزات آشپزخانه در ایران از سال 1392 فعالیت خود را آغاز نمود. جدیدترین کالاها در این صنعت با تنوعی بی‏ نظیر از برند هایی مانند اخوان، استیل البرز، لتو، کن، مس، تابان، قهرمان و راسان در گروه‏‏ های مختلف ماننده اجاق گازهای صفحه ای، هود آشپزخانه، سینک ظرفشویی، فر و مایکروویو، ماشین ظرفشویی، شیرآلات سینک و غیره در کابین کالا عرضه می‏‏‏ شوند. کابین کالا همراه مشتریان در فرآیند خرید می باشد و نهایت تلاش خود را می‏‏کند تا بهترین کالا و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کند.

 

نماد ساماندهی کابین کالا کابین کالا عضو انجمن کسب و کار اینترنتی خرید امن با درگاه بانک پاسارگاد