شرایط و قوانین

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کابین کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های کابین کالا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

انتخاب محصول
شما  کاربر و یا مشتری عزیز می توانید با انتخاب کالاها در هر یک از بخش های سایت کابین کالا، با توجه به نیازهای کاربردی و نیز سلیقه و تشخیص خود،مدل هایی را که با شرایط جستجوی تعیین شده از طرف شما مطابقت دارند بررسی کنید.
کابین کالا با ساده تر کردن فرآیند انتخاب از میان تنوع بسیار زیاد مدل ها، به شما کمک خواهد کرد تا مستقیماً بر روی مدل هایی متمرکز شوید که بیشترین مطابقت را با نیازهای شما دارند.
چنانچه از قبل مدل یا مدل هایی را انتخاب کرده اید می توانید در قسمت "جستجو" آن را بیابید و یا اگر برند تجاری خاصی را برای محصول مورد نظر خود ترجیح می دهید، می توانید مستقیما به قسمت محصولات ارائه شده توسط آن نام تجاری در سایت که به نام برندها ثبت گردیده است مراجعه نموده و مدل های موجود را بررسی نمایید.
برای بررسی بیشتر مدل ها حتماً بر روی تصویر مدل مورد نظر کلیک کنید تا جزئیات بیشتری را درباره آن مدل مطالعه نمایید.
پس از بررسی مدل های حائز شرایط، می توانید این مدل ها را با استفاده از ابزار مقایسه موجود در سایت با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت به انتخاب نهایی خود برسید.


سفارش محصول
 پس از انتخاب کالای مورد نظر با کلیک بر روی کلید "اضافه به سبد خرید" و تکمیل اطلاعات ضروری موجود در فرم سفارش شامل نام، شماره تماس، آدرس، و توضیحات اضافی مورد نظر و در نهایت، کلیک بر روی کلید "تأیید سفارش"، سفارش شما ثبت شده و یک پیش فاکتور الکترونیکی به صورت اتوماتیک به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد. كاربران باید هنگام سفارش كالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور كامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش كاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.
چنانچه از کابران کابین کالا هستید و موقتاً به اینترنت و سایت کابین کالا دسترسی ندارید، با شماره تماسهای بخش فروش تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به مسئولین فروش سایت اعلام نمایید تا آنها این کالا را به نمایندگی از شما برایتان ثبت نمایند که البته پس از ثبت، پیش فاکتور به صورت اتوماتیک به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد.
بعد از ثبت سفارش، در ساعات کاری بلافاصله، همکاران ما از واحد فروش سایت کابین کالا جهت تائید سفارش و هماهنگی برای ارسال آن با شما تماس خواهند گرفت .چنانچه ثبت سفارش پس از پایان یافتن ساعت اداری باشد، در اولین ساعات اداری اولین روز کاری بعد با شما تماس گرفته خواهد شد.

کابین کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای کابین کالا محفوظ است.

 

تحویل کالا و پرداخت وجه سفارش
مدت زمان تحویل کالا در شهر تهران در روزهای کاری و برای سفارشات ثبت شده در سایت تا قبل از پایان ساعت کاری روزانه، ظرف همان روز و میانگین زمان تحویل برای شهرستان ها حدود 48 تا 72 ساعت و متناسب با بعد مسافت می باشد. سفارشات شهرستان ها بنا به درخواست خریدار کالا، بوسیله پست تیپاکس و یا باربری های معتبر ارسال خواهد شد.

پرداخت وجه سفارش برای مشتریان محترم تهران بزرگ،به صورت پرداخت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی بانک پاسارگاد در سایت کابین کالا، انتقال شتابی (کارت به کارت)، واریز به حساب یا پس از تحویل کالا و در محل مشتری صورت میگیرد.

مشتریان محترم سایر شهرهای کشور نیز می توانند وجه سفارش خود را به صورت پرداخت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی بانک پاسارگاد در سایت کابین کالا، انتقال شتابی (کارت به کارت) یا به حساب زیر واریز نموده و پس از آن به واحد فروش کابین کالا اطلاع دهند تا ترتیب ارسال سفارش آنها طبق شرایط ذکر شدۀ فوق داده شود.

 

اطلاعات پرداخت :

شماره حساب بانک پاسارگاد:  1-11027043-8000-387  به نام آقای محمدرضا شریعتی

 شماره کارت بانک پاسارگاد:   4794-4234-2910-5022  به نام آقای محمدرضا شریعتی

 

خسارت در هنگام حمل و نقل

کابین کالا همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه محصولات که توسط تولید کنندگان آنها صورت گرفته است، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر (که می تواند به انتخاب کاربر در هنگام ثبت سفارش به واحد سفارشات کابین کالا اعلام شود) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و کابین کالا تنها در صورت تأیید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای اهداف مشتری مدارانه خود، خسارت را جبران می‌‏کند. 

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل که مورد تأیید شرکت حمل و نقل مربوطه قرار گرفته است، باید ظرف ساعات اداری اولین روز کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش کابین کالا اطلاع داده شود تا پس از بررسی موضوع وارسال تأییدیه کتبی از سوی کارشناسان واحد خدمات پس از فروش کابین کالا، کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور، به واحد خدمات پس از فروش کابین کالا ارسال شود.

لازم به ذکر است که ارسال کالا به انبار کابین کالا بنا به هر علتی، بدون هماهنگی قبلی با واحد خدمات پس از فروش و دریافت تأییدیه کتبی از سوی کارشناسان این واحد مجاز نبوده و کابین کالا این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از قبول این گونه کالاها خودداری نماید. لذا کلیه مسئولیت های ناشی از مورد مذکور اعم از مفقود شدن خود و یا متعلقات کالا، وارد شدن خسارات بیشتر به کالا، هزینه های ارسال و انبارداری در باربری و موارد مشابه دیگر بر عهده فرستنده کالا می باشد.

در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در کابین کالا به اتمام برسد، و کابین کالا امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود. 


روند بازگرداندان کالا 
کابین کالا برای کلیه سفارشات، طبق قوانین حاکم بر تجارت الکترونیک در داخل کشور، فرصت تست کالا را پس از تحویل آن، به مدت 7 روز کامل، جهت اطمینان از صحت و کیفیت کالای خریداری شده برای مشتریان در نظر گرفته است. آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی‏‌شود و جهت اطلاع بیشتر شرایط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرمایید.

کلیه محصولات ارایه شده در کابین کالا دارای گارانتی اصلی شرکت سازنده و یا وارد کننده بوده و کلیه مراحل نصب، راه اندازی و گارانتی آنها به طور مستقیم و صرفاً توسط واحدهای مجاز خدمات پس از فروش معرفی شده از سوی برندها انجام می پذیرد.
چنانچه هرگونه عدم تطابق با مشخصات فنی کالای خریداری شده با آنچه در جدول مشخصات فنی محصول مورد نظر در سایت وجود داشته باشد، خریدار می بایست قبل از هرگونه استفاده از کالا، بلافاصله و در مدت زمان 24 ساعت پس از تحویل کالا، نسبت به مرجوع ساختن و یا دریافت مابه التفاوت مشخصات فنی به انتخاب خود اقدام نماید. بدیهی است در این مورد نیز هماهنگی قبلی با واحد فروش کابین کالا و دریافت تأییدیه کتبی جهت تعویض کالا از سوی کارشناسان این واحد الزامی می باشد.

 

گارانتی و خدمات پس از فروش
شرایط و شرح خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه شده در سایت کابین کالا بنا بر اعلام رسمی تولید کنندگان و وارد کنندگان کالاها و رویه معمول انجام آن در بازار داخلی برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت کالاها درج شده است. چنانچه کالای خریداری شده دچار نقص فنی باشد و یا در طول مدت دچار نقص فنی بشود، خریدار می بایست طبق شرایط مندرج در کارت گارانتی محصول، نسبت به ارائه کالا و دریافت خدمات پس از فروش از شرکت گارانتی دهنده معرفی شده از سوی تولید کننده یا وارد کننده کالا اقدام نماید و در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را متوجه فروشگاه اینترنتی کابین کالا نمی داند.

 

مالیات بر ارزش افزوده
شما با خرید از کابین کالا، در حال حاضر هیچگونه وجهی بابت مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نکرده و خریدار تنها بهای کالای خریداری شده را بدون مالیات پرداخت می نماید.

 

محتوا

کابین کالا نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شركت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است کابین کالا تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط کابین کالا دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.

وب‏‌سایت کابین کالا هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت کابین کالا تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات كامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

 

نمایندگی

کابین کالا در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفا در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی کابین کالا اطلاع دهید.